Чому падає долар, і яким буде курс гривні до кінця літа

Аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко, рассказла РБК-Україна чому відбувається посилення гривни.

В цілому, це продовження помірної ревальвації, яка триває з початку року. На початку липня цей тренд призупинився. Швидше за все, на настрої на ринку вплинули новини про кадрові зміни в НБУ. Однак з часом негативні очікування ослабли, і на ринку запанували «фундаментальні» чинники попиту і пропозиції. Як і раніше попит на валюту невисокий. Імпорт відновлюється, але не так стрімко, щоб на ринку став відчуватися дефіцит валюти. У той же час, виручка експортерів знаходиться на максимумі за період з 2014 року, що створює постійний приплив валюти на ринок. У липні нерезиденти практично призупинили свою діяльність на ринку гривневих ОВДП, що позбавило валютний ринок додаткового підживлення з боку пропозиції. Однак, як бачимо, це не завадило відновленню ревальваційного тренда.

Швидше за все, в серпні посилиться вплив психологічних факторів на валютний ринок. Деякі учасники в очікуванні зростання курсу в другому півріччі при наявності вільної гривні можуть почати купувати валюту про запас. Залишається відкритим питання отримання фінансування від МВФ. Можливі кадрові перестановки в НБУ та уряді. Ці фактори можуть вплинути на настрої на ринку, посилити девальваційні очікування, в результаті чого відновиться девальваційний тренд.

У той же час, ми не очікуємо значних змін з боку фундаментальних факторів, оскільки ділова активність в серпні традиційно низька. Тому можливі посилення волатильності або зміна трендів на ринку будуть визначатися переважно психологічними факторами.

За нашими оцінками курс буде 27,0-27,2 грн / дол. США.

https://www.rbc.ua/ukr/news/zharkaya-pora-pochemu-padaet-dollar-kakim-1627476383.html

This post is also available in: Ru