Чому росте курс гривні

Аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко розповіла «Бізнес Цензор» чому гривня знову зростає.

Така траєкторія обмінного курсу підтветджує думку, що девальваційний сплеск, який відбувся у березні-квітні був переважно зумовлений психологічними чинниками. Це зокрема, турбулентність на глобальних фінансових ринках, спричинена падінням цін на сировинні товари та розповсюженням корона-вірусу. Також негативний вплив на валютний ринок мали розмови про можливість дефолту країни за зовнішніми зобов’язаннями, які ще зовсім недавно точилися у владних колах.

На разі гострота цих факторів зменшилася, а фактор можливого дефолту знятий з порядку денного. Водночас, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу від початку року був невеликий, попит на валюту з боку імортерів зменшувався з огляду на зменшення обсягів імпорту товарів.

Зміцнення обмінного курсу може продовжитися і в травні- червні. Скрочення імпорту продовжиться. Якщо буде отримано фінансування від МВФ та інших міжнародних фінансовіх інстититутів, Нацбанк скоріше за все зменшить обсяги викупу валюти, що також сприятиме укріпленню курсу.

https://biz.censor.net.ua/resonance/3196581/chomu_roste_kurs_grivn