Чи варто продавати «Об’єднану Гірничо-Хімічну Компанію» – думка аналітиків Concorde Capital

Олександр Паращій, Керівник  аналітичного департаменту Concorde Capital, про приватизацію «Об’єднаної Гірничо-Хімічної Компанії»

Олександр Паращій, Керівник  аналітичного департаменту Concorde Capital, прокоментував для «Першого Ділового» приватизацію АТ “Об’єднана Гірничо-Хімічна Компанія”, одного з найбільших виробників титанової сировини у світі.

Якщо говорити про можливих претендентів на купівлю цього об’єкту, то найбільш зрозумілим він є Дмитру Фірташу. Він знає всі його плюси та мінуси, а також ризики. Тому саме він напевне буде готовий заплатити найбільш адекватну ціну. Адекватну – не означає найбільшу. Нажаль, саме ті олігархи, які мали стосунок до цього підприємства, найкраще розуміють його. Це факт.

Єдине чим може «перебити» західний інвестор, це те, що у нього гроші «дешевші». Західний інвестор може взяти дешевший кредит. І відповідно за рахунок різниці у вартості фінансування він може змагатися з нашими локальними інвесторами.

А загалом можна сказати, що достатніх конкурентних переваг у іноземних інвесторів у порівнянні із Дмитром Фірташем немає.

Чи варто взагалі продавати «Об’єднану Гірничо-Хімічну Компанію», котру нещодавно «відбілили» від боргів і вона є прибутковою?

У цього об’єкту були збитки. Були борги. Я впевнений, що навіть якщо “Об’єднана Гірничо-Хімічна Компанія” може вважатися прибутковою зараз і буде отримувати прибутки ще декілька місяців завдяки  хорошим цінам на сировину, то це зовсім не означає, що її не треба продавати. Тому що через неефективність управління компанія все одно опиниться там, звідки нещодавно вийшла.

Прокоментував для телеканалу «Перший Діловий» Олександр Паращій, Керівник  аналітичного департаменту Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа),   приватизацію «Об’єднаної ГірничоХімічної Компанії».