Фундаментальних причин для ослаблення гривні наразі немає – впевнені аналітики Concorde Capital

Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital, вважає, що курс долара в січні 2022 року може знизитися на 25 копійок і досягти позначки 27 грн за дол. США

В Україні курс долара в січні може знизитися на 25 копійок і досягти позначки 27 грн/$. Однією з причин – традиційне зниження бізнес-активності.

Про це розповіла Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital, у своєму коментарі для онлайн платформи Обозреватель.

На думку Євгенії Ахтирко, у січні спостерігається традиційно низька економічна активність. Тому не варто очікувати на велику кількість учасників ринку, які могли б запропонувати багато валюти та встановити тенденцію до зміцнення курсу. Проте невелике зміцнення все-таки можливе. Ймовірно, ринок намагатиметься повернути курс до позначки 27 грн за 1 дол. США.

Щодо факторів впливу, то на курс валют також можуть впливати психологічні фактори, що посилилися наприкінці 2020 року. Зокрема загроза ескалації конфлікту з Росією

Фундаментальних причин для ослаблення гривні поки що немає. Проте є низка психологічних факторів, котрі утримують гривню саме на цьому рівні – 27,2 грн. Якщо ми подивимося на міжбанк, кожен день виникає тенденція до зміцнення гривні, але продавці починають тиснути і курс утримується. Якщо психологічні чинники й надалі матимуть місце, курс може утриматися на тих самих позиціях і надалі.

Прокоментувала Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа).

Джерело:

https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/analytics-and-forecasts/kurs-dolara-u-sichni-znachno-zminitsya-skilki-zaplatimo-za-valyutu.htm?fbclid=IwAR0uofaV2gXw-YMAoc4j99JE6JVdVwhNqgOdxUjVDafO6TssOwCBDmrjhL8