Купувати чи продавати. Що буде з курсом гривня/долар восени
Аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко про те, що буде відбуватися з курсом гривні у вересні.
В цілому, влітку продовжився тренд помірної ревальвації, який ми спостерігали з початку року. Пропозиція валюти на ринку перевищувала попит, що сприяло зміцненню курсу. Завдяки неймовірно сприятливій ціновій кон’юнктурі на зовнішніх ринках, виторг експортерів досягла максимумів з 2014 року. Водночас, попит на валюту залишався помірним. Ми як і раніше не спостерігаємо помітної активізації попиту ні на інвестиційний, ні на споживчий імпорт.
Інвестори-нерезиденти були активні на ринку в червні. Додатковий обсяг іноземної валюти, заводиться ними для покупки гривневих ОВДП, збільшив пропозицію валюти і посилив ревальвацію на початку літа. Однак уже в липні стало очевидно, що активність нерезидентів на українському борговому ринку зупинилася, і вона так і не відновилася до кінця літа. В цілому, це не завадило подальшому зміцненню курсу, яке продовжилося до кінця літа.
Наш основний прогнозний сценарій – це перехід до помірної сезонної девальвації. Після літнього затишшя пожвавлюється бізнес-активність, що, швидше за все, призведе до збільшення попиту на валюту. Втім, ми не виключаємо, що можливий сценарій подальшого помірного зміцнення курсу або ж стабілізації курсу на рівні, який спостерігаємо зараз. Це може статися, якщо бізнес-активність буде залишатися на колишньому рівні. Також ми не виключаємо, що на ринок гривневих ОВДП можуть повернутися нерезиденти, і це послужить додатковим ревальваційним фактором.
У разі реалізації нашого основного прогнозного сценарію (помірна девальвація) до кінця осені можна очікувати курс на рівні 27,5 грн/дол. США.
This post is also available in: Ru