Чи варто очікувати на кризу на сировинних ринках – думка аналітиків Concorde Capital

Дмитро Хорошун, аналітик Concorde Capital, вважає, що у випадку кризи на сировинних ринках негативні для України наслідки не обмежаться лише падінням цін на сировину

Дмитро Хорошун, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital, прокоментував для «Ліга Фінанси» вірогідність кризи на сировинних ринках та як українській владі та бізнесу можна підготуватися до кризи

Криза на сировинних ринках може бути спровокована кризою на фінансових ринках в цілому і на боргових ринках зокрема – як через згортання кількісного пом’якшення (і інших кроків у бік подальшого підвищення ставок), так через переоцінку ризиків окремих класів активів.

Якщо реалізується саме цей сценарій, то негативні для України наслідки не будуть обмежуватися лише падінням цін на сировину.

Диференціація оцінки ризиків ринків, котрі розвиваються, і відтік з деяких з них можуть торкнутися наших боргів (суверенні, корпоративні) незалежно від цін на сировину. Якщо ж знизяться ціни на наші експортні види сировини (ЖРС, сталь, агропродукцію), це лише додасть проблем нашим позичальникам (доходи бюджету знизяться, дефіцит бюджету виросте, прибутки компаній впадуть).

Щоб підготуватися, українському уряду потрібно домовлятися з МВФ, проводити реформи, займати на ринках, поки є можливість (не для проїдання, а для рефінансування і навіть для створення подушки безпеки), і готуватися до скорочення витрат, якщо в цьому виникне потреба.

Українському бізнесу також потрібно створювати «подушки безпеки», продавати (і дуже зважено підходити до покупок) активи на нинішніх цінах (якщо вони вірять, що вони близькі до пікових), згладжувати графік виплат боргів, проактивно відтерміновувати терміни виплат боргів.

Прокоментував для «Ліга Фінанси» Дмитро Хорошун, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа) https://finance.liga.net/ekonomika/article/ssha-gotovyatsya-pritormozit-pechatnyy-stanok-ves-mir-gotovitsya-k-bolshomu-krizisu-razbor

 

This post is also available in: Ru