Наглядова рада «Нафтогазу» не має колективної спроможності – вважає Олександр Паращій

Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital, прокоментував ситуацію, котра склалася у «Нафтогаз України» між наглядовою радою та правлінням компанії 

Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital , вважає, що Наглядова рада «Нафтогазу» не має колективної спроможності. Про це він розповів «Українським Національним Новинам» під час дискусії «Корпоративна реформа. Що пішло не так?».

«Зараз ми опинилися в патовій ситуації, коли наглядова рада, незалежні члени котрої представляють різні міжнародні організації, не дружать з керівником правління компанії. Відсутня колективна спроможність наглядової ради. Очевидно зараз потрібно шукати новий баланс. Кожен член наглядової ради має відповідати за якийсь напрямок, вони усі разом мають доповнювати одне одного”, – вважає Олександр Паращій.

Він наголосив, що дуже важливо, щоб у наглядовій раді “Нафтогазу” були представлені міжнародні організації: МВФ, ЄБРР та інші партнери.

«Без цього важеля ми підемо туди, де ми були у 2014 році. Корпоративне управління створене для того, щоб нагядова рада, як вищий спостережний орган, представляла інтереси усіх стейкхолдерів. Але в нас є то перекос в бік держави, то в бік зовнішнього управління”, – вважає Олександр Паращій.

Прокоментував Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа).

Джерело: https://www.unn.com.ua/uk/news/1935245-naglyadova-rada-naftogazu-ne-maye-kolektivnoyi-spromozhnosti-ekspert