Чи очікувати на нову економічну кризу у 2022 році – думка аналітиків ConcordeCapital

Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компаніїConcordeCapital, про можливі причини та наслідки нової економічної кризи у 2022 році

Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії ConcordeCapital, прокоментувала для UBRua можливі причини та наслідки нової економічної кризи у 2022 році.

Зокрема, Євгенія Ахтирко наголошує, що уповільнення економічного зростання або скорочення економіки може статися у зв’язку з вичерпанням чинників зростання світової економіки. Однією з можливих причин чергової економічної кризи може бути, що світове економічне зростання у минулому (декілька десятиліть) забезпечувалося багато в чому такими чинниками, як зростанням боргів, стабільність та успішність різних елементів системи (політика, монетарна політика, глобалізація). І якщо виявиться, що ліміт цих чинників зростання близький до вичерпання, то може статися уповільнення економічного зростання або скорочення економіки. При цьому підвищена інфляція може як спостерігатися, так і не спостерігатися – це окремий вимір можливої кризи. Головне – уповільнення економічного зростання, перехід до спаду», – зазначила Євгенія Ахтирко у своєму коментарі для UBR.ua.

Криза може прийти з Китаю?

В світлі ризику зниження світового споживання залізорудної сировини і сталі, це цілком можливо. І може мати негативні наслідки і для України як великого експортера ЖРС і сталі. «Ціни вже впали з недавніх піків і на ЖРС, і на сталь, але якщо Китай скоротить виробництво сталі, то вони обваляться ще нижче. Крім того, якщо на фінансових ринках буде боргова криза (а вона майже напевно відбудеться за умов уповільнення світової економіки), то займати Україні і українським компаніям стане складніше і дорожче», – впевнена Євгенія Ахтирко , аналітик інвестиційної компанії ConcordeCapital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа ).

Джерело: https://ubr.ua/finances/macroeconomics-ukraine/novyj-finansovyj-krizis-v-2022-m-hlavnye-prichiny-i-posledstvija-dlja-ukrainy-4009406?fbclid=IwAR3BnNBnv69RtGp0r1OnnE7FBPuLJ_v-9Vv7MMF4hTvhAfziTEOTjeCeqTE