Як реагують міжнародні інвестори на загрозу агресії з боку Росії – думка аналітиків Concorde Capital

Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital, коментує як реагують міжнародні інвестори на загрозу агресії з боку Росії

Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital, вважає, що міжнародні інвестори зараз оцінюють ризик загрози агресії з боку РФ як більш реалістичний, ніж під час ескалації конфлікту навесні 2021 року. Про що свідчить, в тому числі, падіння цін на українські єврооблігації. Якщо навесні цього року дохідність українських єврооблігацій була 6,6% (+1% за березень 2021-го), то сьогодні ставки зросли до 7,5%. Це багато. Востаннє такі цифри були в період карантинного жовтня 2020-го року. І це не тільки українська проблема, паралельно падають і російські облігації. На фоні можливої агресії РФ інвестиції в російський борг стають токсичними.

Що стосується курсу гривні

Гривня помірно слабшає на міжбанку вже протягом останніх двох тижнів і втратила понад 2%.  Причина – та сама, тиск і загроза з боку Росії. Також впливає на курс гривні і відтік інвесторів з внутрішнього держборгу (ОВДП).

Відтік інвесторів із внутрішніх українських облігацій поки незначний, і девальвація гривні не виходить за адекватні межі, вважає Олександр Паращій . Такі показники свідчать, що інвестори відчувають зростання ризику і схильні продавати українські облігації. З російськими військами на кордоні Україна не зможе позичати гроші у приватних кредиторів.

Чи буде ситуація на ринках погіршуватися?

Падіння цін на українські єврооблігації поки що не є критичним. Також не можна казати про паніку серед інвесторів, адже облігації не обвалились.

«До кінця цього року в України немає потреби позичати кошти у приватних кредиторів, тому для нас нинішня ситуація з єврооблігаціями не є аж надто важливою. Для нас важливо, щоб увесь світ допоміг нам подолати теоретичну загрозу. Якщо війна, то неважливий курс долара чи котирування облігацій», – вважає Олександр Паращій,  Керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа ).

Джерело: https://finance.liga.net/ua/stock/article/znaet-li-uorren-baffet-chto-u-putina-v-golove-kak-investory-otsenivayut-risk-voyny-s-rf?fbclid=IwAR23cipiEk7It-tmpchMAfqIXdkOKMi8aeslhctuUHK6LQn0ePNoDsaewj0

This post is also available in: Ru