Що буде з курсом гривні у жовтні – думка аналітиків Concorde Capital

Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital, прокоментувала яким може бути курс гривні у жовтні-грудні цього року

Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа), коментує для видання «Фокус», яким може бути курс гривні у жовтні-грудні цього року.

Так, Євгенія Ахтирко, прокоментувала для видання “Фокус”, яким може бути курс гривні у жовтні-грудні. На її думку базовий сценарій – це помірна сезонна девальвація гривні на тлі посилення ділової активності та очікуваного зменшення обсягів експортної виручки. Втім, ми не виключаємо, що до кінця року траєкторія обмінного курсу може знаходитися і в боковому тренді на рівнях, які ми спостерігаємо зараз. Цей сценарій можливий, якщо відновлення ділової активності буде млявим, і баланс попиту і пропозиції валюти суттєво не зміниться.

Що стосується укріплення курсу гривні протягом 2021 року, Євгенія Ахтирко вважає:

Більшу частину часу від початку року пропозиція валюти перевищувала попит. Пропозиція валюти була достатньою насамперед завдяки зростанню експортної виручки, яка в цьому році була найбільшою з 2014 року. Це відбувалося завдяки надзвичайно сприятливій світовій кон’юнктурі на основні позиції українського експорту (залізна руда, чорні метали, зерно). Час від часу додаткову пропозицію валюти на рику створювали інвестори-нерезиденти, які купували гривневі ОВДП. Водночас попит на валюту був помірним. Імпорт відновлюється після падіння в минулому році, але не спостерігається ажіотажного попиту ані на імпортні споживчі товари, ані на імпортні інвестицій товари. Також від початку 2021 року було порівняно небагато подій, які б могли призвести до збільшення психологічного девальваційного тиску. Наприклад, в минулому році такого роду подією була зміна керівника Нацбанку. Крім того, уряд доволі успішно справився із зовнішніми залученнями за подолання пікових виплат за боргами.

Джерело: https://focus.ua/economics/494369-bolshoj-prognoz-na-2022-kurs-grivny-rost-cen-situaciya-v-agrosektore-i-promyshlennosti