Держава має бути надійним партнером бізнесу для розвитку газової галузі в Україні

Ігор Мазепа, Генеральний директор Concorde Capital, впевнений, що задля сталого розвитку газової галузі в Україні держава має бути надійним партнером бізнесу

Ігор Мазепа, Генеральний директор та засновник інвестиційної компанії Concorde Capital, вважає, що для успішного розвитку газової галузі в Україні критично важлива участь держави як надійного партнера. Про це він сказав в рамках Ukraine Gas Invest Congress, де обговорювалися перспективи розвитку газової галузі в Україні.

Також Ігор Мазепа озвучив наступні тези:

  • Інвестиції в газовидобування залишаться актуальними в рамках зеленої енергетичної трансформації ще мінімум років десять.
  • Потенціал для збільшення видобутку газу в Україні – величезний, адже для переходу відразу на відновлювальні джерела енергії необхідно 150-170 млрд дол. інвестицій, що для нашої країни наразі нереально.
  • Україна може як замістити поточний імпорт газу власним видобутком, так і споживати додаткові 14-15 млрд куб. м газу на рік для заміщення екологічно брудного вугілля.
  • В України є великий ринок збуту газу у вигляді Європи, і, згідно з очікуваннями Нафтогазу, ми реалістично зможемо стати експортером газу протягом 5-10 років.
  • Критичною є участь держави як надійного партнера в рамках розвитку газової галузі. Не має бути і чуток про можливу експропріацію активів, про неринкове ціноутворення, а оподаткування має бути стабільним.
  • Українські материкові родовища – зрілі, що вимагає зусиль держави з мінімізації витрат інвесторів. Наприклад, в Норвегії до 70% капвкладень повертаються інвесторам у вигляді полегшення податкового тягаря.
  • У пошуках партнерів має сенс не гнатися за міжнародними гігантами, а дозволити працювати альянсам середніх і великих компаній.
  • Поточна цінова кон’юнктура дуже сприятлива: наприклад, наші власні інвестиції у видобуток газу окупаються за умов цін 120-150 дол/тис. куб. м, а ринки очікують на найближчі два роки 400-500 дол./тис. куб. м.

На завершення Ігор Мазепа зазначив Concorde Capital готовий допомогти українським компаніям та інвесторам знайти один одного аби укласти вдалі угоди у газовій галузі, тим самим сприяти зміцненню енергетичної незалежності України.

This post is also available in: Ru