Наскільки критична ситуація з просіданням гривні – думка аналітиків Concorde Capital

Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital, коментує, що наразі відбувається з курсом гривні

Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital, коментує для UBR, що наразі відбувається з курсом гривні та яким може бути курс до кінці цього року.

Євгенія Ахтирко впевнена, що  саме політичні події призвели до зростання курсу долара останніми днями.

Зрозуміло, що інвестори злякалися не стільки путчу, скільки боротьби з олігархами, якихось незграбних дій влади, того, що це може перерости у війну між Ахметовим і Зеленським.

Найближчі два тижні будуть напружені, і їх події можуть вплинути на курс. Якщо напруженість вдасться загасити або понизити, то, можливо, долар трохи піде вниз. Якщо напруженість підсилять нові заяви, то курс може зростати далі.

Менше з тим, фундаментальних причин для суттєвого просідання гривні до долара наразі немає. Адже головним чином курс визначається балансом попиту та пропозиції з боку імпортерів та експортерів.

Ті обсяги капіталу, котрі можуть забрати панікери-іноземці, це не ті обсяги, котрі визначають попит і пропозицію на валютному ринку.

Навіть якщо політична ситуація буде нагнітатися навряд чи гривня впаде нижче 30 грн за 1 долл. Адже це все ж локальні конфлікт, не порівняти з кризою у зв’язку з появою коронавірусу у 2020 році.

Курс гривні може складати 27,5 грн/$. При цьому ринок в будь-якому випадку не повернеться до курсу 26 грн/$. Адже як свідчить практика, навіть якщо негативні фактори зникають, гривня підсилює свої позиції дуже неохоче.

Несприятливість даної ситуації з девальвацією гривні полягає у тому, що гривня, як я і очікувала, все одно б почала слабшати в першому кварталі 2022 року через погіршення балансу імпорту і експорту. А через політичних подій цей процес для гривни почнеться з нижчої позиції.

Прокоментувала для UBR Євгенія Ахтирко, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа

Джерело: https://ubr.ua/finances/exchange-market/ujdet-li-hrivna-vyshe-28-hrn-prohnoz-kurs-dollara-na-dekabr-4009974