Що зміниться для вкладників Ощадбанку після скасування його привілейованого статусу

Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital, розповідає, які зміни можуть очікувати на вкладників Ощадбанку після того, як держава переведе усіх вкладників банку на загальну систему гарантування вкладів

Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital, коментує для «Економічної Правди», які зміни можуть очікувати на вкладників Ощадбанку після того, як держава переведе всіх вкладників банку на загальну систему гарантування вкладів аби забезпечити входження до його капіталу міжнародного інвестиційного інвестора – ЄБРР.

«Ми не очікуємо відпливу депозитів з Ощадбанку у зв’язку з фактичним зменшенням суми гарантованих вкладів банку. Гарантія вкладів знадобиться лише у випадку неплатоспроможності Ощадбанку, а це дуже малоймовірна подія для державного банку. По суті вона означатиме дефолт держави. Очевидно, уряд зробить усе, щоб цього не сталося навіть у випадку страшної кризи», – пояснив Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

Що стосується запланованого підвищення гарантованої суми вкладів, то це навряд чи призведе до стрімкого зростання заощаджень українців у банківській системі.

«Заможні українці мають значно більше можливостей для збереження або примноження коштів поза банківською системою, наприклад, купівля ОВДП. Тож їх не так легко зацікавити банківськими депозитами», – пояснив Олександр Паращій.

Прокоментував для «Економічної Правди» Олександр Паращій, Керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа).

Джерело: https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2021/06/30/675480/