Як змінилась економіка України за 30 років незалежності

Аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко, розповіла Економічній правді про те, як змінилась економіка України за тридцять років незалежності.

Змінилася структура власності засобів виробництва. На відміну від 1991 року, коли частка недержавних підприємств була зовсім незначною, зараз в Україні домінують недержавні форми власності.

В структурі економіки збільшилася частка сектору послуг, натомість зменшилася роль промисловості і сільського господарства. Відповідно змінилася структура зайнятості.

Якщо ж розглядати структуру промисловості, то кардинальних змін не відбулося. Як і за радянських часів, в структурі економіки домінують добувна, металургія, базове машинобудування. Переорієнтації на більш високотехнологічні види виробництв так і не відбулося.

В країні практично з сформувалася фінансова система, докорінно змінилися товарно-грошові відносини, банківський сектор став відігравати значну роль в економіці. Були впроваджені фінансові форми взаємодії держави та виробництва (податкова система).

На даний момент ми не бачимо факторів, які би могли допомогти здійснити економічний прорив у найближчі роки. Економіка потребує високих обсягів інвестицій, які неможливі без поліпшення інвестиційного клімату. Сприятливий інвестиційний клімат включає захист прав власності, ефективну судову систему, низький рівень корупції.

https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2021/08/23/677115/

This post is also available in: Ru