Нові податки для аграріїв: хто платитиме більше?

Андрій Передерей, Аналітик Concorde Capital, про запропоновані Кабміном нові податки для аграріїв 

Андрій Передерей, Аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital, прокоментував для Forbes.ua запропоновані Кабміном нові податки для аграріїв.

Одним з нововведень аграрного законопроекту стало підвищення в два рази ставки єдиного податку для платників четвертої групи ЄП із сільськогосподарських земель. «За підрахунками Concorde Capital, за поточними ставками аграрії платять 123-192 грн із гектара. Після підвищення платежі зростуть до 249–310 грн за гектар землі. Що додатково акумулює до місцевих бюджетів понад 5 млрд грн. Двократне збільшення ставки в першу чергу зачепить виробників агросировини та зернових», – коментує Андрій Передерей.

Стосовно ще однієї норми аграрного законопроекту – ввести податок на прибуток для аграріїв, котрі займаються розведенням свійської птиці, страусів та перепелів і виробництвом м’яса свійської птиці, аналітик Concorde Capital Андрій Передерей вважає, що в тому разі, якщо птахофабрики змусять платити 18% податку на прибуток, то це не призведе ні до «смертельних наслідків» для компаній, ні до суттєвих податкових надходжень до бюджету. Останні роки собівартість курятини зросла через здорожчання зернових, які входять до структури кормів свійської птиці. Мало хто зараз генерує великі прибутки. Для прикладу: за підсумками 2020 року МХП зафіксував чистий збиток у $133 млн. У 2019-му холдинг Юрія Косюка отримав чистий прибуток у $215 млн.

Прокоментував  для Forbes.ua Андрій Передерей, Аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital (Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа) https://forbes.ua/company/kabmin-pridumav-novi-podatki-dlya-agrariiv-kogo-khochut-zmusiti-platiti-bilshe-03062021-1764?fbclid=IwAR3w_K5rPvZ5QrV6EQAnh0ONQsngpciaHqpIoW37TKVsTccLbLC01D0lGgg